Home INFO Тажна вистина: Ова е последната објава на Марина Туцаковиќ

Тажна вистина: Ова е последната објава на Марина Туцаковиќ

реклама:G Natural

Регионот е во жалост по смртта на Марина Туцаковиќ, која ја изгуби долгогодишната битка со тешката болест.

Таа беше една од најдобрите текстописци на овие простори, а нејзините безвременски хитови уште долго ќе се слушаат.

“ПРЕСТАНИ прв да се јавуваш и ќе видиш колку мртви цвеќиња си полевал“ – гласи нејзината последна објава на Инстаграм.

Денес под оваа објава фановите изразуваат сочувство до семејството на Туцаковиќ.

Марина на своите профили на друштвените мрежи редовно постираше цитати и пораки, а по нејзината смрт многу од нив станаа вирални.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------