Home INFO Тие 40 години беа најдобри пријатели, Северина успеа да ги скара!

Тие 40 години беа најдобри пријатели, Северина успеа да ги скара!

реклама:Лето во Банско

Поради Северина, заврши пријателството помеѓу долгогодишните соработници и колеги, пренесуваат српските медиуми.

Наводно,Драган Којиќ Кеба, бившиот свекор на хрватската пејачка, се скарал со Ана Бекута, поради тоа што била присутна на роденденската забава на Севе.

Според Република.рс, Кеба го завршил 40 годишното пријателство со Бекута, и не може да поверува дека Ана би можела да го стори тоа после се што заедно поминале.

– Ана со години е пријателка на Кеба и неговото семејство, заедно започнаа со кариерите и се радуваа меѓусебно на успесите. Уште од времето на Југославија имаа заеднички настапи и беа одличен тандем. Првиот дует го снимија уште во далечната 1998 година, како доказ на заедничкото пријателство. Во 2003 та снимија уште еден дует. Кеба се срами од постапката на Ана, од мака му се плачеше. Ми рече штом вака ми заби нож во грб со Северина, Бекута е мртва за мене, открил пријател на Кеба за Република.рс.
Наводно, Ана ја запознала Северина преку Кеба, предходно воопшто не се познавале.

Тоа што Ана се појавила на родендено на Северина, за Кеба е неопростиво. Си вети себеси дека никогаш нема да проговори со Ана. Бекута за него повеќе не постои! – открива Република.рс.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------