Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Три години од смртта, блиските се потсетија на Џеј Рамадановски

Три години од смртта, блиските се потсетија на Џеј Рамадановски

реклама:Лето во Банско

Естрадата но и фановите на пејачот Џеј Рамадановски со негово спомнување, споделување на неговите хитови и по некој сзбор со сеќавање се присетуваат на пејачот кој на денешен ден пред три години почина во својот дом.

За медиумите во србија за кобното утро кога го пронашол умрен се присетува и неговиот кум Зоран Јагодиќ Руле.

– Тоа утро Џеј се разбудил околу 10 часот, со него во станот биле неговата пријателка Андријана и куќната помошничка Дара. Андријана отишла во продавница околу 14 часот, а Џеј ја замолил Дара да му ја проветри собата додека дреме, за да ручаат. Потоа го најдоа таков… – рече Руле.

Детството, младоста, кариерата и успехот на Џеј Рамадановски ќе бидат прикажани во новиот филм „Недеља“ кој што ќе биде премиерно прикажан на 17 јануари следната година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------