Home INFO Убави вести од семејството на милијардерт Бил Гејтс (фото)

Убави вести од семејството на милијардерт Бил Гејтс (фото)

реклама:G Natural

Милијардерот Бил Гејтс за првпат стана дедо.

Најстарата ќерка на коосновачот на Мајкрософт роди девојче.

„Испраќаме љубов од нашето здраво мало семејство“, напиша Џенифер Гејтс покрај фотографијата од босите стапала на нејзината ќерка.

Џенифер во 2021 година се омажи за олимпискиот јавач на коњ Најел Насар. Свадбата се случи на нивната фарма во округот Вестчестер, Њујорк.

Насар е шампион во јавање коњи кој се натпреварувал низ целиот свет, вклучувајќи ги и Летните олимписки игри 2020 година во Токио.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------