Home INFO УХМР со актуелно предупредување!

УХМР со актуелно предупредување!

реклама:Лето во Банско

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!

Под влијание на циклонска активност денес ќе има врнежи од дожд, кои попладне и во текот на ноќта на повеќе места ќе бидат поројни и обилни (над 30 л/м2). Во југоисточните делови врнежите ќе бидат проследени со грмежи. На планините и на некои повисоки места во западните делови врнежите до крајот на денот ќе преминат во снег и ќе се формира нова снежна покривка. Ќе дува засилен северен ветер што ќе услови значително намалување на дневната температура.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------