Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Уште еден шок од Турција, Шехерезад и Сулејман се разведуваат?!

Уште еден шок од Турција, Шехерезад и Сулејман се разведуваат?!

реклама:Велигден со Стаф

Скандали и разводи ја дрмаат Турската јавна сцена, па откако се слушна за разводот на Бали Бег сега наголемо се шпекулира за уште еден развод меѓу славните актери Бергузар Корел или кај нас позната како Шехерезад и нејзиниот сопруг актерот Халит Ергенч или кај нас познат како Сулејман Величествениот.

Извори блиски на парот велат дека до разделбата се случило откако го добиле второто дете на кое Бергузар била тотално посветена и се помалку обрнувала внимание на својот сопруг, но и наводна афера со популарна актерка со која што комуницирал Халид била пресудна за нивната разделба.

Дали е ова уште еден измислен трач или вистина ќе се огласат набрзо актерите со вистината за бракот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------