Home INFO Ви се пријаде благо? Направете си колаче за три минути

Ви се пријаде благо? Направете си колаче за три минути

реклама:Велигден со Стаф

Еве еден брз и ептен лесен рецепт – а истовреме многу вкусен. За да го направите треба само 3 минути!

Состојки:

4 лажици брашно (сенаменско)

4 лажици шеќер

3 лажици какао

3 лажици еурокрем

3 лажици млеко

3 лажици масло за јадење ( може и маслиново )

Сите состојки ставете ги во подлабок сад или како на фотографијата во чаши за чај. измешајте убаво да има еднолична смеса. Печете во микробранова печка на највисока температура 3 минути. Оставете да се излади малку. И готовоооо вашиот десерт е подготвен за послужување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------