Home INFO Видео: Последното испраќање на Аки Рахимовски

Видео: Последното испраќање на Аки Рахимовски

реклама:G Natural

Вчера во загреб беше одржан погребот на македонскиот музичар Аки Рахимовски, член на легендарната група Парни Ваљак.

Ковчегот беше покриен со знамето на Македонија, а Аки беше испратен до почивалиштето во Алејата на великаните на Мирогој со македонската песна „Зошто си ме мајко родила“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------