Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Вистината го тресна од земја, Канје Вест се расплакал на неговата песна...

Вистината го тресна од земја, Канје Вест се расплакал на неговата песна за Ким Кардашијан

реклама:G Natural

Изгледа не му е сеедно да ја прифати реалноста и разочарувањата кои ги имаше па Канје Вест на својата промоција пушти и некоја солза неможејки да се воздржи.

Тој направи промоција на неговциот албум „Донда“, кој го именуваше по неговата покојна мајка.

За време на настапот каде што испеа неколку песни во живо додека ја изведувал темата „Welcome to My Life“ во чиј што текст е раскажан периодот за расзводот со Ким но и неговата неуспешна претседателска кандидатура тој се расплакал пред присутните.

Очигледно сеуште неможе да помине преку разочарувањата во љубовта и животот кои ги доживеа изминатиот период.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------