Home INFO Влегувале преку тајни тунели: Овие познати фаци биле редовни гости во вилата...

Влегувале преку тајни тунели: Овие познати фаци биле редовни гости во вилата на Хју Хефнер

реклама:G Natural

Познатиот Хку Хефнер почина пред неколку години, но до ден денес се актуелни приказните кои се случувале во неговата вила.

„Плејбој“ палатата на покојниот Хју Хефнер имала тајни пролази кои водат до куќите на бројни познати личности, вклучувајќи го Џек Николсон, Ворен Бити, Кирк Даглас, Џејмс Кан.

Уредниците на магазинот „Плејбој“ ја откриваат оваа интересна информација во врска со познатата палата на Хју која е прочуена по хедонистичките журки со „зајачици“.

За доаѓањето на тие забави за биде поедноставно, под палатата постоеле тунели што ги поврзуваат куќите на познати ѕвезди.

Повеќе вработени во магазинот не знаеле дека постојат вакви подземни тунели, па трагајќи низ архивите нашле нацрт план и фотографии.

Николсон, Кан, Бити и Даглас сите живееле во близина на „Плејбој“ палатата во периодот меѓу 70-тите и 80-тите, а според неофицијални ионформации, тунелите биле затворени во 1989 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------