Home INFO Во домот на Цеца се подготвува голема српска свадба, ова се деталите…

Во домот на Цеца се подготвува голема српска свадба, ова се деталите…

реклама:G Natural

Познато е дека синот на Цеца, Вељко и Богдана неговата идна сопруга по веста за бебето веќе на големо се подготвуваат да ја направат нивната свадба.

Неизмерна радост во семејството на Цеца Ражњатовиќ

На големо се договараат и планираат сите детали од обичаи, хотел, црква па до музика.

Како што веќе неколкупати потенцирал Вељко сака да ги следи стапките на својот татко Аркан па и овој пат кога е во прашање венчавката тој сака да биде идентична како и на татко му и мајка му, со сите обичаи.

Па така пред свадбата, Ражнатовиќ ќе се упати кон Титл по невестата. Пред да ја земат невестата, според обичаите, Вељко ќе треба ќе пука во јаболко кое ќе биде поставено на покривот на семејниот дом на Родиќ, а потоа да влезат гостите во дворот.

Веjко изрази желба да ја испочитува традицијата, а целото семејство се согласи – рече извор близок на семејството.

Црковното венчавање ќе се одржи во Свети Сава, а ќе присуствуваат 500 гости.

Датата на венчавката е веќе закажана за 23 ноември, дека ќе биде навистина голема свадба во тоа не се сомневаме.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------