Home INFO Во Малта бесни, претставничката ги чинеше богатство а на Евровизија завршија седми....

Во Малта бесни, претставничката ги чинеше богатство а на Евровизија завршија седми. Бараат ревизија!

реклама:G Natural

Се бара ревизија и увид во гласовите од публиката на Евровизија од страна на делегацијата на Малта.

како што велат тие неможат да поверуваат дека нивната претставничка Дестини неколку недели пред одржувањето на Евровизија била фаворит во сите обложувалници за да со гласовите од публиката во финалето заврши на 7мото место.

Малтежаните неможат да се соземат од овој резултат и бараат проверка на целото гласање.

Тие потрошиле 650 000 евра за да се претстават годинава на Евровизија и никако неоќат да си дојдат на себе по овој резултат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------