Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Во тешка сообраќајна несреќа Ѓорѓе Давид повреден, а една жена го загубила...

Во тешка сообраќајна несреќа Ѓорѓе Давид повреден, а една жена го загубила животот во близина на Куманово

реклама:G Natural

Рок-музичарот и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“, Ѓорѓе Николиќ, познат и како Ѓорѓе Давид, беше учесник во сообраќајна несреќа во Македонија, на граничниот премин Куманово – Табановце, ноќеска. Три возила учествуваа во несреќата, при што загина едно лице, а повеќе лица се повредени.

Ѓорѓе сподели видео на својот Инстаграм профил, објаснувајќи дека се враќал во Србија по состанок во странство појаснува дека снегот што почнал да паѓа со голема брзина им предизвикал тешкотии во патувањето.

– Завршивме со последниот состанок, заминуваме за Србија, и пред да стигнеме во Ниш, се соочивме со неочекувани услови поради брзопаднатиот снег. Ситуацијата се зголеми и стана невозможно да продолжиме со патувањето – изјави Ѓорѓе Давид во видеото.

Во оваа трагична несреќа, загина жена од Куманово, која била патничка во возилото “поло”. Дополнително, две лица се сериозно повредени, а има и сомнеж дека и самиот Ѓорѓе Давид претрпел тешки повреди.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------