Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Водителот Огнен Амиџиќ доби втор син од втората сопруга, еве како ќе...

Водителот Огнен Амиџиќ доби втор син од втората сопруга, еве како ќе се вика

реклама:Велигден со Стаф

Водителот Огњен Амиџиќ стана татко по втор пат со неговата втора сопруга Мина која беше дел од тимот во неговата емисија „Ами Џи Шоу“.

Тој за новинарите изјави дека е пресреќен и дека едвај чека да го прегрне својот син кој ќе се вика Перун.

Иако второ дете тој сепак на второто породување се решил да присуствува во породилната сала и да и дава поддршка на својата сопруга за што вели дека е неверојатно искуство.

Мина иако многу актуелна на социјалните мрежи сепак сеуште не се огласила на социјалните мрежи а Огнен кусо додаде:

„Мислев дека ќе биде пострашно, но не беше. Сè изгледаше нереално. Кога го видов нашиот син останав без здив. Тоа е неверојатно чувство.“

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------