Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Водителот Огнен Амиџиќ ги потврди шпекулациите и соопшти дека повторно ќе стане...

Водителот Огнен Амиџиќ ги потврди шпекулациите и соопшти дека повторно ќе стане татко

реклама:Лето во Банско

Откако се разведе од неговата долгогодисна жена водителот Огнен Амиџиќ започна да се забавува со Мина Наумовиќ која воедно е хостеса во неговата емисија „Амиџи шоу“.

И додека во јавноста се шпекулираше за нивната врска веќе парот потврди и за бременоста на Мина.

Имено водителот запрашан на Инстаграм дали се вистина шпекулациите за бременоста одговорил искрено дека информацијата е точна и дека тие очекуваат бебе.

Накусо додаде дека е сеуште рано да зборува поопширно за тоа до додаде дека би бил среќен доколку добие ќерка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------