Home INFO Земјотрес почувствуван во Скопје

Земјотрес почувствуван во Скопје

12
реклама:Лето во Банско

Утрово во околу 8:10 часот земјотрес ја стресе Македонија.

Според ЕМСЦ епицентарот на земјотресот е во Албанија, а истиот е силно почувствуван и во Македонија.

Регистриран е на 58 километри североисточно од Тирана, поточно на 17 километри од Центар Жупа.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------