Home INFO Зимска бајка! Фасцинантни понуди од Premier Luxury Mountain Resort во Банско

Зимска бајка! Фасцинантни понуди од Premier Luxury Mountain Resort во Банско

реклама:G Natural

Фантазијата за одмор во планина, сончеви и снежни ски терени, но и пријатно сместување, можат да станат реалност со зимската бајка на Premier Luxury Mountain Resort и нивните ексклузивни понуди за претстојната скијачка сезона!

Љубителите на скијањето, љубителите на комплетна релаксација, на природата, заљубените парови и семејствата со деца, овде во секое време ќе го најдат своето магично место.

PREMIER Mountain Luxury Resort е хотел со 5 ѕвездички и горд член на ERMIA HOTELS & RESORTS.

Лоциран е во Банско, во подножјето на самата планина Пирин.

Хотелот се наоѓа на само 700 метри од Гондолата и нуди прекрасен поглед на Пирин планина и скијачките патеки.

Секој ден во Premier Luxury Mountain Resort нуди нови искуства, сензации и вкусови – од луксузни опции на сместување поделени во четири различни типови на соби, преку убави вечери во ресторани, со целосна релаксација во беспрекорниот спа центар.

На располагање на гостите се два ресторани, импресивниот Нектар бар, простран спа и велнес центар со внатрешен загреан базен со температура на водата од 30 степени, соба за игри, изнајмување на ски опрема како и организиран превоз до ски лифтовите.

За најмладите гости постои игротека, анимација и забавна програма како и многу други погодности.

Во периодот од месец Јануари до Март, Сите деца до 6 години во хотелот престојуваат бесплатно, на база на BB (појадок) или HB (појадок и вечера).

Гостите на Премиер можат да купат ВИП ски карти од рецепцијата на хотелот со што ќе ги избегнат редиците на почетната станица од ски лифтот.

Добрата храна е задолжителна во Премиер! Главниот ресторан “Дионисос” секое утро служи разновидна шведска маса за појадок, а за време на зимската сезона тематска шведска маса за вечера со вкусови на бугарска и интернационална кујна. Љубителите на здравата храна овде ќе го имаат вистинскиот избор.

Кулинарските ремек дела подготвени од шефовите во ресторанот Амброзија добија повеќекратно престижно признание “Ресторан на годината” од страна на Бугарската асоцијација на хотели и ресторани.

Врвните специјалитети, надополнети со перфектен избор на вина и релаксирачка атмосфера, ќе го задоволат и најпрефинетиот вкус.

Нектар барот нуди одлично мени со алкохолни и безалкохолни пијалоци, егзотични коктели и примамливи јадења и десерти.

За сите љубители на зимски одмор на планина, Premier го нуди новиот пакер Premier Ultimate Ski.
Подарете си 5 или повеќе дена зимска забава со пет ѕвезди!

Пакетот вклучува:
– Минимум престој од 5 или повеќе ноќевања
– Богат и разновиден појадок
– Вечера
– Еден коктел по гостин во Нектар барот
– Шише вино, шише вода и слатко изненадување во собата при пристигнување.
– Ваучер за конзумирање во Нектар барот и хотелските ресторани ( во вредност од 50 евра по соба, по престој)
– 20 % попуст на цените на спа процедурите
– Бесплатно користење на спа центарот (загреан внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања)
– Ваучер за 15 минутен спа третман (еден ваучер по возрасен)
– Превоз до почетната станица на ски лифтовите
-Складирање на Вашата ски опрема
– 10 % попуст за изнајмување на стандардна опрма за скијање и сноуборд.
– Можност за купување на ВИП ски карта
– Бесплатен безжичен интернер
– Бесплатен паркинг

Уживајте во зимата со вашите најблиски!
Добредојдовте во елегантниот свет на Premier! Имајте уникатно и незаборавно искуство!

www.premiermountainresort.com
reservations@premiermountainresort.com

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------