Home INFO Знаете ли која од овие три жолчки е најздрава?

Знаете ли која од овие три жолчки е најздрава?

реклама:G Natural

Бојата на жолчката открива многу за здравјето и начинот на чување на кокошката, а дали знаете како да откриете кое јајце е најздраво?

Доколку сакате да бидете сигурни дали имате здраво или нездраво јајце, едноставно погледнете ја жолчката.

Светло жолтата и жолтата боја означуваат дека кокошката која ги несе имала нездрава исхрана и била чувана на место каде нема доволно сонце.

Темно портокаловата и густа жолчка е знак дека кокошката живеела на сонце и се хранела здраво, па тоа јајце е најбезбедно за јадење.

Следниот пат кога ќе сакате да си подготвите јајце за појадок или вечера, добро анализирајте ја жолчката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------