Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Зошто Шехерезада повеќе не снима, славната турска актерка се откажа од глумата?!

Зошто Шехерезада повеќе не снима, славната турска актерка се откажа од глумата?!

реклама:G Natural

Славната турска актерка Бергузар Корел или кај нас позната како Шехерезад за медиумите изјави дека ќе ја стави на пауза актерската кариера.

Славната актерка решила да се откаже од актерството бидејки немала доволно време за да му се посвети на семејството и да биде со своите деца додека растат.

Таа пред извесно време имаше големи психички проблеми а нејзиниот брак беше на работ на распад.

Сепак актерката решила следниот период да го помине во мир без работа со своите најблиски.

Турските медиуми остро ја осудија славната “Шехерезад”! Еве зошто! (ФОТО)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------