Тагови Постови тагирани со "атлетико мадрид"

Таг: атлетико мадрид

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го...

На мечот меѓу Атлетико Мадрид и третолигашот Реус во рамките на Купот на Шпанија, кој го доби тимот од Мадрид со 1:0, Фернандо Торес,...

Се комплетираше петтото коло во групите Ц и Д во Лигата на шампионите. Во групата Ц Атлетико Мадрид во директен дуел за понатамошен пласман дома...

Фудбалерите на Манчестер Сити, многу тешко, дури во судиското продолжение стигна до победата против Севиља, откако на полувреме беше нерешено. Со автоголот на Адил Рами,...

Во градското дерби ремизираа екипите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид (1:1). Поведоа „кралевите“ со голот на францускиот интернационалец Бензема уште во деветтата минута после...

Во групата Ц после мечот Астана-Галатасарај беше одржан и вториот меч во Шпанија, каде што Бенфика изненадувачки славеше над Атлетико Мадрид со 1:2. Кореа ги...

Победата на Атлетико против градскиот ривал ја обезбеди францускиот интернационалец Гризман. Тимот на Атлетико по победата над Еибар, славеше и над градскиот ривал Гетафе со...

Хрватскиот фудбалер го комплетираше трансферот од 15 милиони фунти во Јувентус. Марио Манџукиќ успешно ги помина лекарските прегледи, а 29-годишниот играч кој досега настапуваше за...

Жесток дуел со Серхио Рамос вчера водеше хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ. Првиот четвртфинален меч помеѓу Атлетико и Реал во Лигата на шампионите заврши без погодоци...

Атлетико Мадрид и Баер Леверкузен ни приредија голема драма во реванш дуелот од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите и победникот мораше да биде...