Тагови Постови тагирани со "бојана атанасовска"

Таг: бојана атанасовска

Бојана Атанасовска-Скендеровска наскоро ќе стане мајка за прв пат! Македонската пејачка и водителка е во второто тромесечје од бременоста, а со сопругот Васко се во...

Бојана Атанасовска во ноември минатата година го смени своето презиме во Скендеровска и му се заколна на вечна љубов на својот избраник Васко. Дека љубовта...

На 22 март се прославува празникот на младоста и љубовта или попознат како младенци. Според христијанските обичаи на младенци во црква се носат свеќите од...

Познатата хрбатска поп пејачка и синот на Драган Којиќ Кеба, спортскиот менаџер Игор Којиќ, вчера склопија граѓански брак и се провеселија со пријателите и...

Познатата пејачка Бојана Атанасовска викендов го кажа судбоноснотo „да“. Нејзиниот избраник е бизнисменот и селектор на репрезентацијата во мал фудбал, Васко Скендеровски. После три години откако...

Во најновото издание на популарното летно ТВ шоу „Подводно“ што секоја недела во живо од Аква Парк -Скопје се емитува на Алфа телевизија, гостуваа...

Фестивалот на забавна мелодија „Макфест“ претрпи доста измени меѓу кои нормално и такви во однос на моден аспект. Некогаш овој фестивал се одржуваше кон средина...

Од минатата година Макфест доби едно поинакво руво од она што го паметиме за изминатите 28 години. Но, ајде ќе речеме дека новитетите и измените...

Вчера вечер, на сцената на домот на културата „Ацо Шопов“ во Штип се одржа финалната вечер од 30-то јубилејно издание на фестивалот Макфест. Од...

Погледнете кои познати ѕвезди од Македонија и регионот направија пластични операции. Актерката Рене Зелвегер пред неколку дена на црвениот килим се појави речиси непрепознатлива поради...