Тагови Постови тагирани со "даниел кајмаковски"

Таг: даниел кајмаковски

Македонскиот пејач Даниел Кајмаковски пред една недела стана татко на син. Тој е пресреќен со татковството, а на социјалната мрежа објави фотографија од својот син...

Јубилејната 20-та „Златна Бубамара“ се одржа во понеделникот, а импресиите од истата не стивнуваат. Додека сите зборуваат за шегите и смеењето до солзи, Хелена Роза...

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски и неговата девојка Кристина Димитриевска кон крајот на зимата го очекуваат своето прво дете, пишува магазинот „Стори“. На најновата насловната страница...

Поп-ѕвездата Даниел Кајмакоски веќе една година е во врска со манекенката Кристина Димитријевска од Тетово. Кристина е поранешна членка на модното студио „Црнокрак“ и повеќекратна...

Вечерва започна новата сезона од шоуто „Твоето лице звучи познато“ во кое како претставник од Македонија е нашиот Даниел Кајмаковски. Како тој ќе се снајде...

Тој е омилен кај публиката, а неговата музика ја сакаат сите генерации. Популарниот македонски пејач Даниел Кајмакоски на својот профил на Фејсбук објавил фотографија од...

Дека Даниел Кајмакоски е од поодамна предодреден да биде славен и дека во себе носи среќна ѕвезда, потврди фотографија направена пред повеќе години. Иако работеше...

Според конкурсот и информациите кои ги објави Македонската радио телевизија, годинешниот „Скопски фестивал 2015“ ќе се одржи во веќе стандардниот термин во месец ноември. Сите...

Јасно е дека Даниел Кајмаковски, Боби Мојсовски и Давид Темелков ги поврзува реалното музичко шоу „Икс Фактор“. Сите тројца пеат одлично, полека се афирмираат на...

Оние што секоја недела на фреквенцијата на Алфа телевизија го следат популарното летно ТВ шоу „Подводно“, добро знаат дека секое следно издание е интересно...