Тагови Постови тагирани со "европско првенство"

Таг: европско првенство

Ракометната репрезентација на Македонија синоќа славеше голема победа против репрезентацијата на Исланд. 30-25 беше крајниот резултат постигнат на теренот во „ Борис Трајковски“. Со ова Македонија...

Футсал репрезентацијата на Русија е полуфиналист на ЕП во футсал што се одржува во Белград. Русија до полуфиналето стигна со победата против Азербајџан, 6:2...

Пред самиот финиш од Европското првенство во Полска. Познато е дека македонската репрезентација ќе се најде во првиот шешир пред ждрепката за мундијалскиот бараж. Ждрепката за...

Овој тим би се прошетал до титулата. Додека ЕП во Полска го доживува заплетот, дали би можеле да замислите како би изгледала репрезентација на Југославија...

Данска ја победи Шпанија во дерби дуелот. Шпанската селекција добро ги отвори и првиот и вториот дел, но сепак на крајот загуби од Данска со...

Еден видео запис кој мотивира пред следните предизвици за македонската репрезентација на ЕП во Полска. В понеделник од 18:15 часот избраниците на селекторот Ивица Обрван...

Капитенот не постигна ниту еден гол на мечот со Хрватска. Кире Лазаров веројатно не памети меч на кој не постигнал барем 1 гол кога играл...

Во Србија владее разочарување по несреќната елиминација на нивната селекција од Македонија. Медиумите сепак не фрлаат со отровни стрели кон ракометарите и Периќ и...

Се комплетираше третото коло, Полска е првопласиран со шест бодови, пред Франција со четири, Македонија третопласирана поради подобрата гол разлика со еден бод, колку...

Со почетокот на Европското ракометно првенство во Полска, Македонија ја зафати ракометна треска. Нашите момци досега играа со Франција, домаќинот Полска, а утре играат со...