Тагови Постови тагирани со "мадрид"

Таг: мадрид

Музејот „Прадо“ во Мадрид за првпат во јавноста го изложи „Портрет на Филип Трети“, кој после долго истражување и техничка анализа, му беше препишан...

Познатиот актер Ричард Гир се појави на премиерата на неговиот најнов филм „Time Out of Mind“ во Мадрид. 66- годишниот актер на црвениот тепих тој...

Таа е позната Холивудска ѕвезда која „паѓа на секој чекор“, па повторно се сопна пред бројните камери. Скалите едноставно не ја сакаат. Симпатичната Џенифер Лоренс...

Кристијано Роналдо опсесивно се грижи за својот изглед, но овојпат претера. Фудбалерот има две восочни фигури, една во неговиот роден Фуншал, другата во Мадрид, а...

Со часови изведувал трикови со топка. На една девојка дури и побарал и број, а таа не му го даде. Како ли реагирала кога...

Британецот е новиот шампион во шпанската престолнина. Вчера во големото финале на АТП тенискиот турнир во Мадрид Енди Мареј го совлада Рафаел Надал со резултат...

Рафаел Надал го победи Томаш Бердих со 7:6, 6:1 и се пласира во финалето на Мастерсот во Мадрид. Шпанскиот тенисер одигра квалитетен меч против Чехот,...

Првиот светски рекет нема да биде дел од Мастерсот во Мадрид. Според пишувањата на медиумите во Шпанија, првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ поради голем замор...

Познати се сите патници на фајнал-форот во Мадрид од кошаркарската Евролига. Олимпијакос не ја пропушти шансата на домашен терен да се пласира во фајнл-фор турнирот,...

Комплетирани се натпреварите од четвртото коло во Лигата на Шампионите. Денес се одигра првата фаза од натпреварите во четвртото коло од групната фаза во Лигата...