Тагови Постови тагирани со "монако"

Таг: монако

Бела Хадид на модните писти многу пати досега ја видовме во провокативни изданија, но тоа го стои и на својот приватен одмор. Моделот моментално е...

Откако во 2014-та година се разведе од Марко Јариќ, Адриана Лима често ја поврзуваа со многу момци, но со никој сериозно. Се до моментот кога...

Бела Хадид моментално е една од најпопуларните ѕвезди за која постојано се пишува. За време на Канскиот филмски фестивал се пишуваше за нејзините провокативни изданија,...

Ждрепката за полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите заврши. Реал Мадрид ќе се соочи со својот противник Атлетико Мадрид четврти пат по ред, откако го...

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, вчера отворија ресторан за здрава исхрана „Еквита“ во Монако. Ресторанот сe уште е во подготовка, а официјално ќе ја...

Се комплетираше четвртото коло во групите Ј, К и Л во рамките од фудбалската Лига Европа. Во групата Ј и понатаму е неизвесно околу првите...

Кој има стил, го има во секоја прилика, затоа што стилот не прави пауза. Јелена Ѓоковиќ е вистинскиот пример за тоа. Нејзиниот беспрекорен вкус за...

Официјално завршија сите натпревари од првото коло во групната фаза од Лига Европа. На дербито вчера ремизираа екипите на Андерлехт и Монако (1:1). Белгијците поведоа...

Модата е терен на кој убавата бринета сигурно чекори. Овие пет модни комбинации на Јелена Ѓоковиќ тоа и го потврдуваат. Јелена секогаш изгледа безпрекорно во...

Вчеравечер се одиграа уште пет натпревари од плеј-офот за пласман во Лигата на шампионите. Базел одигра реми пред своите гледачи со Макаби Тел Авив (2:2). Водеа...