Тагови Постови тагирани со "охрид фест"

Таг: охрид фест

Откако директорот на фестивалот „Охрид фест“, Григор Копров, за двениот весник „Вест“ изјави дека водителакта Вера Јановиќ го упропастила крајот на фестивалот со тоа...

Ако не сте од оние што имаат навика да поминат по неколку часа гледајќи некоја од македонските национални телевизии, тогаш сигурно ниту од интернет,...

Пејачкат Елена Петреска и поранешната водителка и сегашна бизнисменка Мелита Ракичевиќ се најдоа на иста модна фреквенција. По повод настапот на „Охрид фест“ 2015 година,...

Евгенија Чанчалова или скратено, само Еги е девојчето кое ја воодушеви публиката на „Скопски фестивал“ прво се нејзината убавина и фигура, а потоа и...

Ристо Самарџиев со песната „Амајлија“ е победник на поп-вечерта и добитник на гран-при наградата на 21-тото издание на „Охрид фест- охридски трубадури 2014“ што...

Даниел Кајмакоски, Македонецот кој со својот ангелски глас и скромност ги освои срцата на целиот Балкан и во 2009 година настапил на Охридскиот фестивал...

Пејачот и перкусионист Мартин Вучиќ на „Фејсбук“ реагираше за македонскиот менталитет добро опишан во народната „не можеш да бидеш поп во своето село“, пренесува...

Биба Додева веќе долго време е дел од македонската музичка сцена. Во последниот период е навистина актуелна, првен со победата на Охрид Фест, а потоа...