Тагови Постови тагирани со "почит"

Таг: почит

Да расчистиме уште на почеток, содржината од текстот што ја читате во продолжение нема никакви претензии за навреда или повреда на нечиј вкус или...

Потресени од веста која доцна вчера ја запрепасти македонската јавност, за смртта на актерот Васил Шишков, група на граѓани, негови колеги актери и естрадни...

Шпанскиот фудбалер од редовите на Манчестер Сити, Давид Силва направи потег за почит и добро дело кое може да помогне на многумина. Тој слушнал за...

11-годишното момче Лианг Јаој од Кина, кој боледувал од неизлечив тумор, непостедно пред смртта одлучил да ги донира бубрезите и црниот дроб. Желбата на момчето...

Фудбалерите и стручниот штаб на фудбалскиот клуб Барселона, се собраа на „Камп Ноу“ ова утро со цел уште еднаш да му одадат почит на...

Екипата на Филаделфија 76 му изрази голема почит на еден од најдобрите бекови во историјата на НБА, Ален Ајверсон. На специјална церемонија ноќеска пред мечот...

Емотивната рекламна кампања за Параолимписките игри во Сочи е насловена „Ти благодарам мамо“. Во рекламата им се оддава почит на мајките кои го вложиле целиот...

Изгледа дека во последно време скоро секој потег на планетарно популарната Бијонсе разбеснува некој во светот и поттикнува расправа на некоја тема. Последниот од низата...

Пред крајов на годината, во месец октомври, како бомба одекна веста дека дојде крајот на бракот на Миранда Кер со актерот Орландо Блум. Тие објавија...

Денеска и понатаму е актуелна веста за смртта на Нелсон Мандела, кој според Ава Карабатиќ е познат актер. Меѓу бројните познати ѕвезди кои на Твитер...