Тагови Постови тагирани со "раде шербеџија"

Таг: раде шербеџија

На 104-годишна возраст денес почина Данило Шербеџија, татко на Раде Шербеџија. „Пред некое време го победи воспалението на белите дробови, па здрав реши да отиде....

„Ослободување на Скопје“ во режија на Раде и неговиот син Данило Шербеџија, остварувањето е прикажан на посебна проекција во Лос Анџелес, пред номинациите...

Илјадници пријатели, роднини и фанови вчера последен пат се поздравија со актерската легенда, Драган Николиќ. Тој беше погребан во Алејата на заслужни граѓани на...

Серијата „Тајната на нечистата крв“ по мотивите од прозата на Бора Станковиќ е снимена во 1991 година, а од самото нејзино настанување ја...

Кемал Монтено беше погребан денеска во алеата на великаните на Градските гробишта во Сараево. На погребот дошле голем број на обожаватели, колеги и пријатели на...

Кемал Монтено почина минатата среда, на 67 години, а вчера на загребските гробишта беше одржана комеморација во негова чест. Од вечниот шармер се простија повеќе...

Познатиот актер Раде Шербеџија на социјалните мрежи објави фотографија, на која се наоѓа со познатата холивудска ѕвезда Анџелина Џоли. Двајцата актери досега неколку пати соработуваа. Таа...

Во Велес денеска ќе почне снимањето на филмот „Ослободување на Скопје“ по сценарио и режија на познатиот актер Раде Шербеџија, кој пред триесетина години...

Ако до неодамна ќерката на Раде Шербеџија, Луција (41) тврдеше дека тајната на нејзината брачна идила со сопругот Филип Гајиќ (45) е животот на...

Холивудскиот актер Раде Шербеџија минатата година се пријавил за македонско државјанство, а оваа година барањето му било прифатено. Шербеџија, кој покрај хрватскиот поседува и словенски...