Тагови Постови тагирани со "веѓи"

Таг: веѓи

Јелена Карлеуша често ја менува бојата на својата коса, но овој пат реши да експериментира со бојата на веѓите. Поточно пејачката ги бојадиса веѓите како...

Памела Андерсон во Кан се забавуваше со Рита Ора, а ѕвездите присуствуваа на гала забавата „De Grisogono“. И додека сите зборуваат за нејзиното „ново“ презатегнато...

Трендовите во светот на убавината постојано се менуваат, но едно е сигурно – природниот изглед е секогаш ИН! Па така тенките и исцртани веѓи паднаа...

Сенада Нуркиќ позната како Маца Дискреција одлучила да ги вложи во себе парите кои ги заработи во ријалити. Почна да се дотерува, да излегува по...

Поранешната сопруга на Џони Деп, Амбер Хард е жената со најубаво и најсовршено лице на светот, тврдат специјалистите за кожа. Лицето на славните сите мислат...

Трајната шминка е новиот светски хит, по кој полудеа и Македонките. Од исцртување на веѓи, до усни и очи, трајната шминка е козметичка техника која...