Home INFO Бура од емоции: “Ми заплакало селото Ваташа” во изведба на Андриjана Јаневска...

Бура од емоции: “Ми заплакало селото Ваташа” во изведба на Андриjана Јаневска (видео)

реклама:Лето во Банско

Емотивната изведба на „Ми заплакало селото Ваташа” на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста” која се емитуваше на Канал 5 Телевизија, предизвика лавина реакции во јавноста.

Ова видео денес е едно од најсподелуваните на социјалните мрежи, а дополнителни емоции на изведбата внесе и Игор Џамбазов со рецитирањето на антологиската поема на Славко Јаневски, „Цветови“.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------