Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive ДО КОГА САМО ЈАС ЌЕ ЈАДАМ.. Карлеуша со дрва и камења по...

ДО КОГА САМО ЈАС ЌЕ ЈАДАМ.. Карлеуша со дрва и камења по колегите!

реклама:G Natural

Јелена Карлеуша бесна на своите колеги ѕвезди повторно удри по нив и ја прокоментира тешката состојба на музичарите од пандемијата.

Имено пејачката ги нападна оние кои се големи ѕвезди и работат за високи хонорари дека воопшто не се одзвале во одбрана на оние музиар кои за 50 евра од вечерен настап хранат цело семејство.

– Разбирам дека sвездите имаат многу пари, затоа и немаат образ за да се жалат, би било лицемерно, но оние кои не се големи sвездии не зарботуваат големи хонорари, немаат ниту еден динар веќе една година – напиша пејачката.

Тие се од оние луѓе кои се најмногу погодени од ситуацијата!

Зошто секогаш јадам г*мна и се фрлам во оган додека сите молчат?

До кога јас ќе бидам единствена? За што ми треба? Јадете сите бре! – напиша Карлеуша.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------