Home INFO Хотел кој ќе ве натера ова лето морето да го замените со...

Хотел кој ќе ве натера ова лето морето да го замените со планина!

реклама:G Natural

Секое патување треба да има позитивен ефект врз вашето здравје, да ве освежи, исполни и одмори, па затоа треба правилно да се одбере местото и годишното време.

Со одмор на некоја прекрасна планина со неверојатна шума и природа, дефинитивно ќе ги наполните батериите за цела година.

Не само што ќе уживате во сонцето, туку и ќе се освежите на чист воздух без да се „печете“ на топлото сонце.

Банско е место со прекрасна клима, неверојатно убава природа, пристапни области од диви шуми и погледи кои го одземаат здивот.

Националниот парк Пирин претставува над 40 000 хектари со векови стари шуми. Дел од паркот е заштитено подрачје, доделено од УНЕСКО како област од особено значење за биодиверзитетот во Европа.

Овој огромен национален парк носи летна свежина на секој што ќе одлучи да го помине времето во близина. Пиринскиот воздух е заситен со кислород, свеж и ладен. Далеку од индустриските области или сообраќајниците со густ сообраќај.

Со информации и фотографии, ви ја доловуваме летната атмосфера во Хотелот  PREMIER Luxury Mountain Resort во Банско, Р.Бугарија.

PREMIER Mountain Luxury Resort е хотел со 5 ѕвездички и горд член на ERMIA HOTELS & RESORTS.

Лоциран е во Банско, во подножјето на самата планина Пирин.

Наградуван за најдобар ски хотел во Бугарија.

Хотелот располага со 111 соби и елегантни апартмани,2 ресторани,1 бар-ресторан, детско катче, занимална и луксузен спа-центар за здравје и релаксација, внатрешен и надворешен базен со прекрасен поглед на планината.

Внатрешниот базен е со термална минерална вода од минералниот извор  Елешница, лоциран во срцето на Пирин планина.

Замислете, прекрасно летно утро, го отварате вашиот прозорец во Премиер и дишете планински свеж воздух…

Блиската околина на хотелот Премиер нуди одлични можности за планинарење, за прошетки низ свежата борова шума, за планинско трчање и планински велосипедизам.

 

Како и секоја година, Премиер подготви актуелни специјални понуди за совршен летен одмор.

  •  БЕСПЛАТЕН HB (полупансион) за ноќевања до крајот на Ноември со минимум престој од 2 последователни ноќевања и резервации до 15 август 2022 година!

  • СЕМЕЕН ПАКЕТ базиран на HB Овој најпродаван пакет гарантира незаборавно и квалитетно време како за родителите, така и за децата, а сега е збогатен со бесплатен сладолед за децата секој ден, активности на отворено и часови за цртање за најмалите, слушање музика и многу изненадувања.

  • РОМАНТИЧЕН  RENDEZ-VOUS пакет за луксузен летен одмор за двајца

  • BBQ вечер секоја сабота , во отворениот дел од ресторанот Amvrosia до крајот на Септември, во зависност од временските услови.

  • ПАКЕТ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ – минимум престој од 3 ноќевања, вклучувајќи една масажа од 40′ по лице и смути за детоксикација по лице на ден

  •  БОНУСИ ЗА ДОЛГ ПРЕСТОЈ – Во Премиер, добивате една бесплатна ноќ за секои 7 ноќевања, 2 масажи по лице на секои 7 ноќевања, 20% попуст во сите објекти, еден коктел во бар покрај базен по лице на ден! Останете подолго и уживајте во придобивките!

ОВДЕ можете да ги видите актуелните летни понуди на Премиер

Резервирајте го вашиот перфектен одмор веднаш!

Контакт телефон:  +359 749 50500

reservations@premiermountainresort.com

https://www.banskohotelpremier.com

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------