Home INFO И Том Круз на крунисувањето на кралот Чарлс Трети

И Том Круз на крунисувањето на кралот Чарлс Трети

реклама:Лето во Банско

Се ближи денот на крунисувањето на кралот Чарлс Трети на кое ќе присуствуваат голем број светски популарни личности.

Како што пренесуваат медиумите, меѓу приситните ќе биде и холивудскиот актер Том Крус и легендарната Џоан Колинс.

Том и Џоан се најновите имиња на листата на ѕвезди кои ќе настапат на крунисувањето на 7 Мај, пренесува БиБиСи.

Ќе се појават и бројни музички имиња, како британската поп група Тејк Дет, Кејти Пери, Лајонел Ричи, како и класични изведувачи меѓу кои и Андреа Ботичели, и бас баритонот Брајан Терфел.

– Од БиБиСи најавуваат спектакуларни моменти во кои кралот, кралицата но и целото британско кралство ќе уживаат.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------