Home INFO Испрскајте ја шофершајбната со овој раствор и наутро нема да биде замрзната

Испрскајте ја шофершајбната со овој раствор и наутро нема да биде замрзната

реклама:G Natural

Доколку вам ви е здосадено да го стругате мразот од шофершајбната со помош на оваа течност тоа ќе стане минато.

Во прашање е трик кој што ќе ви го олесни животот и нема да смрзнувате секое утро. Се што ви е потребно е во едно шишенце (распрскувач) да ставите 2/3 алкохол и 1/3 вода и да додадете едно капаче сјај за миење садови.

Сето тоа добро промешајте го и сабајле кога ќе ви биде замрзната шофершајбната само попрскајте ја со оваа течност за само 1 минута мразот ќе се стопи, без да стругате и да се смрзнувате.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------