Home INFO Кој е згодниот маж кој ги привлече сите погледи на крунисувањето на...

Кој е згодниот маж кој ги привлече сите погледи на крунисувањето на Чарлс Трети? (видео)

реклама:Лето во Банско

Многумина кои го следеа крунисувањето на Чарлс Трети и неговата сопруга Камила во саботата, се запрашаа кој е згодниот маж облечен во килт кој одеше позади кралот.

Станува збор за триесет и деветгодишниот Џони Томсон, чиј изглед предизвика лавина позитивни коментари на социјалните мрежи.

Џони е мајор кој од неодамна е и лична придружба на кралот Чарлс. Британските медиуми открија дека Томсон е десна рака на кралот во бројни ситуаации, човек кој се грижи за неговиот дневен распоред, но воедни и негов телохранител на сите јавни случувања.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------