Home INFO Манекенката Џиџи Хадид тргна на одмор, заврши во затвор!

Манекенката Џиџи Хадид тргна на одмор, заврши во затвор!

реклама:G Natural

Минатата недела, на Кајманските Острови беше уапсена манекенката Џиџи Хадид.

Таа на 10 јули пристигнала од САД на Кајманските Острови со приватен авион и со багажот поминала на царина на меѓународниот аеродром Овен Робертс.

Агентите на царината и граничната заштита ја поминале нејзината чанта низ скенер и рачно ја пребарале, и нашле „мала количина трева и реквизити за пушење“.

Утврдено е дека марихуаната е „само за лична употреба“, иако Хадид и нејзиниот придружник биле уапсени под обвинение за увоз на марихуана и реквизити од канабис.

Џиџи била процесуирана во притворен центар на Кралските Кајмански Острови – каде беше договорена кауција и подоцна ослободена, до кривичното гонење.

Таа, исто така, беше казнета со 1.000 долари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------