Home INFO Марија Шерифовиќ повторно на Евровизија! Еве како се славеше во Ротердам (видео)

Марија Шерифовиќ повторно на Евровизија! Еве како се славеше во Ротердам (видео)

реклама:Велигден со Стаф

На вчерашната полуфинална евровизиска вечер, српската група Ураган обезбеди влез во финалниот натпревар.

Друштво во бекстејџот им правеше Марија Шерифовиќ, која и самата извојува победа на Евровизија во 2007 мата година.

Марија на својот Твитер профил преку видео ја пренесе славеничката атмосфера во Ротердам.

Дали атрактивните Ураганки ќе го достигнат успехот на Шерифовиќ, останува да видиме на финалето на Евровизија 2021 ва кое ќе се одржи во сабота, на 22 Мај!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------