Home INFO Можно ли е? За еден месец, Брајан Адамс два пати позитивен на...

Можно ли е? За еден месец, Брајан Адамс два пати позитивен на корона?!

реклама:Велигден со Стаф

Канадскиот пејач Брајан Адамс објави дека е во Италија и оди в болница, откако вторпат бил позитивен на тест за Ковид-19.

– Тука сум, штотуку пристигнав во Милано и по вторпат за еден месец имам позитивен тест на Ковид. Затоа одам во болница, напиша рокерот Брајан Адамс на Инстаграм.

Тој, иако наводно бил вакциниран, и претходно бил позитивен – на 31 октомври, но без никакви симптоми.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------