Home INFO Најтажниот погреб кој Хрватска го памети: Вака изгледаше последниот лет на далматинскиот...

Најтажниот погреб кој Хрватска го памети: Вака изгледаше последниот лет на далматинскиот „галеб“

реклама:Лето во Банско

Откако вчера пејачот го испратија илјадниците фанови од Сплит со брод до вечното негово почивалиште, денеска уште поголем број на фанови беа дел од погребната поворка.

Сплит се прости од легендата, Оливер испратен на последното патување кон Вела Лука (видео пренос)

 

Последно збогум за Оливер Драгоевиќ, комеморација во негова чест (видео)

Оливер Драгоевиќ беше погребан попладнево на месните гробишта во родната Вела Лука. Со пејачот се опростија илјадници луѓе кои пристигнаа од повеќе делови од земјата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------