Home ♡ за деца Не заборавајте да им дадете поддршка: Децата од “Дајте музика” во недела...

Не заборавајте да им дадете поддршка: Децата од “Дајте музика” во недела ќе настапат на Евросонг Јуниор (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Јунаците од мегапопуларната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија на овогодинешното издание на Јуниорскиот Избор за Песна на Евровизија.

Песната се вика „Green forces“, а ќе ја изведуват Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“.

Настанот ќе се одржи на 19-ти декември во спектакуларната концертна сала „La Seine Musicale“, во Париз.

Директен пренос ќе има на програмите на Македонската радио телевизија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------