Home INFO Ова се нашите претставнички на Јуниорскиот Евросонг 2022

Ова се нашите претставнички на Јуниорскиот Евросонг 2022

реклама:G Natural

Јавниот радиодифузен сервис Македонска радио телевизија, одлучи Лара Трпческа и Ирина Давидовска да ја претставуваат Македонија на Јуниорскиоот Евросонг 2022 година.

Одлуката е донесена по предлог на Комисијата, а по претходно одржана аудиција.

Дуетот Лара Трпческа и Ирина Давидовска, поддржани од авторски тим од реномирани уметници ќе ја претставуваат земјава на Јуниорскиот Евросонг 2022 година што ќе се одржи на 11-ти декември во Ереван, Ерменија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------