Home INFO Пијалок од јаболка кој ги топи килограмите

Пијалок од јаболка кој ги топи килограмите

реклама:Велигден со Стаф

Состојки:

2 јаболка
2 стапчиња цимет
1 литар негазирана вода Изворска

Подготовка:

Јаболката измијте ги убаво и исечете ги на тенки кришки. Ставете ги во стаклено шише или тегла заедно со циметот. Полијте ги со вода и оставете ги во фрижидер да преноќат.

Јаболковата вода треба да ја испиете во текот на еден ден, па потоа да додадете уште еден литар вода во шишето за следниот ден.

Истите состојки можат да се користат 3 пати.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------