Home INFO По стапките на својот татко: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ сподели убава вест...

По стапките на својот татко: Ќерката на Жељко Јоксимовиќ сподели убава вест (фото)

реклама:G Natural

Мина Јиксимовиќ е ќерка од првиот брак на популарниот српски пејач Жељко Јоксимовиќ.

Мина е доста активна но и популарна на соцјалните мрежи, каде неодамна сподели радосна вест со своите следбеници.

„Дипломирав, дипломиран музичар. Одиме понатаму“- напиша таа на Инстаграм и откри дека дипломирала на Музичката академија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------