Home INFO Пукна тиквата: Дејвид Гета раскина со 24 помладата девојка

Пукна тиквата: Дејвид Гета раскина со 24 помладата девојка

реклама:Лето во Банско

Кога познатиот диџеј Дејвид Гета за првпат стапил во брак, актерката Џесика Ледон имала само две години.

Но по во 2015 година, Џесика го освои срцето на Гета, а тој поради неа ја остави сопругата и децата.

Штом започна врска со младата Џесика, Гета го промени начинот на облекување, се подмлади, почна да спортува.

Идилата траеше седум години, а парот од неодамна раскина.

Се шпекулира дека врската завршила уште летово, поради различните распореди, обврски и патувања. Ова наводно и ги оддалечило еден од друг.

Додека Гета цело лето го пројде на Ибица, Џесика живеела во САД.

– Иако мислеа дека се створени еден за друг, се испостави дека тоа не е точно – открил близок пријател на Гета.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------