Home INFO Раперот Раста денес ќе ја чуе пресудата за поседување на наркотици! Колкава...

Раперот Раста денес ќе ја чуе пресудата за поседување на наркотици! Колкава казна го очекува?

реклама:G Natural

Денес во Основниот суд во Белград ќе се одржи рочиште на кое ќе изрече пресудата за Стефан Ѓуриќ – Раста, кој е обвинет за недозволено поседување на наркотици.

Јавноста по закон е исклучена од рочиштето, па новинарите немаат можност да присуствуваат.

Според српските медиуми, Раста се спогодил со обвинителството и го признал делото,недозволено поседување на половина килограм марихуана наводно за лични потреби, за казна од една година куќен притвор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------