Home INFO „СЕДЕВ ДОМА И ПЛАЧЕВ“ Дара Бубамара открила како Дарко Лазиќ го поминл...

„СЕДЕВ ДОМА И ПЛАЧЕВ“ Дара Бубамара открила како Дарко Лазиќ го поминл викендот пред сообраќајката

реклама:G Natural

Фолк ѕвездата Дара Бубамара открила дека многу се потресла заради колегата Дарко Лазиќ, но и дека викендот пред несреќата го минале заедно.

-Ми беше многу тешко, бев настината предходните три – четири дена, седев дома и плачев затоа што непосредно пред несреќата поминавме заедно цел викенд, но благодарение на господ оди на подобро. Ќе биде тој добро, кога се ќе пројде ќе пееме повторно заедно- рекла Дара.

Таа додала дека несреќата на Дарко ја натерала да промени некои од своите животни навки.

-По ова што му се случи на Дарко си реков себе си: Не е битно што имам, што возам, што облекувам само да сум жива и здрава.
Решив да бидам по внимателна за време на возењето, да не чепкам во телефонот, да не возам брзо, и после фајронт да не брзам да одам дома. Навистина овој случај со Дарко ме освести и ме закочи – признала пејачката.

Лелеци низ ходниците на болницата! Дарко Лазиќ трпи големи болки кога ќе попуштат седативите

Дарко ќе го уапсат штом закрепне! Полицијата го испитувала пејачот во болница

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------