Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Тага во семејството на Горан Бреговиќ

Тага во семејството на Горан Бреговиќ

реклама:G Natural

Во Сплит ненадејно на 61 годишна возраст починала Дајана Бреговиќ-Мариќ сестрата на музичарот Горан Бреговиќ јавуваат балканските медиуми.

Тој во младоста живеел со неговата сестра со оглед на тоа дека нивните родители биле разделени па дел од детството поминувал и во Сараево.

Заради тоа што нејзините браќа немале машко дете, Дајана на еден од своите синови му го дала и презимето Бреговиќ.

Била погребана тивко во кругот на семејството на гробиштата во Сплит.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------