Home INFO Тони Цетински не го заборава своето „братче“: Со емотивна посвета се потсети...

Тони Цетински не го заборава своето „братче“: Со емотивна посвета се потсети на заминувањето на Тоше Проески

реклама:Велигден со Стаф

Не поминува роденден или годишнина од заминувањето на непрежалениот харизматичен и талентиран музичар Тоше Проески, а неговиот пријател Тони Цетински да не се сети и да му посвети тргателни зборови на друштвените мрежи.

Така беше и денеска, денот кога пред 11 години нашата легенда загина во сообраќајна несреќа.

Со својата објава даде до знаење колку му е тешко и откри како сеуште неможе да поверува дега него повеќе го нема.

„Засекогаш во срцето“ – напиша Тони покрај колажот од фотографии на кои што се заедно со Тоше.

View this post on Instagram

Zauvijek u ❤ #tošeproeski

A post shared by TonyCetinski.official⭐️ (@tonicetinski) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------