Home INFO Тркалото се врти: Сега кралот Чарлс ќе проговори за Хари и Меган

Тркалото се врти: Сега кралот Чарлс ќе проговори за Хари и Меган

реклама:Лето во Банско

Според британските медиуми, во тек се подготовки на интервју на кралот Чарлс за Би-Би-Си, во кое се очекува да даде свое мислење за шокантните мемоари на неговиот син Хари и снаата Меган Маркл.

-Се тврди дека кралот Чарлс наскоро ќе го прекине молкот за принцот Хари, бидејќи во тек се подготовките за интервју за Би-Би-Си, пренесува The Mirror.

Документарниот филм на Нетфликс и книгата дополнително ја нарушија врската меѓу синот и таткото, а открија и нови интересни детали од семејството.

Иако Хари откри разни детали од приватниот живот на кралското семејство, сепак сите членови одлучија да не коментираат.

Засега се уште не е потврдено дали кралот ќе зборува за темата која дополнително ги нарушила односите во семејството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------