Слушај Online

симни бесплатно!

 
Избор на уредникот
 • Работа и музика

  Со „We Will Rock You“ полесно се работи

  тудијата која ја спровела Школата за менаџмент „Келог“ од американската држава Илиној, предлага слушање на одреден вид на музика во канцеларија, затоа што тоа ги наведува луѓето да сакаат да работат повеќе. Истражувачите избрал...
 • Јаболки

  Есенски намирници кои позитивно влијаат на здравјето

  аболкото помага во намалување на лошиот холестерол и изобилува со антиоксиданси кои овозможуваат подобар проток на кислород во белите дробови. Исто така, тоа е одличен извор на витамин Ц, кој помага при јакнење на имунитетот и ...
 • Апликација - мобилен телефон

  Сигурно ја имате оваа апликација која ве шпиунира и краде податоци

  о светот милиони луѓе се служат со паметни телефони, а истите се корисници на голем број бесплатни апликации. Една од тие апликации е батериската ламба која собира податоци за локацијата, деталите за сопственикот по пат на имен...
 • чистење на лице

  Нема да верувате дека овие три состојки предизвикуваат акни

  еќе знаете дека тешките, хранливи креми и пудри се лош избор за масна и проблематична кожа. А, во вашиот дом сигурно се крие уште некој производ за убавина кој несвесно ја уништува вашата кожа. Ако имате проблем со акните, затв...
 
Видео
 
 • Мачка
 • Мирослав Илиќ
 • Експлодира вселенска ракета на НАСА (видео)
 • Шише виски
 • Шерил Кол
 • Лекар прегледува новороденче
 • Чивава
 • Играње со гради
 • Го нападна Мик Џегер
 • Гола и боса, оваа жена влета во црква со „опседнато“ бебе
 • Марадона
 • Јајце на око
 • Крадење компјутер
 • Дрејк
 • Сека
 

 
 Show Bizz
Бали Бег

Најпосакуваниот турски актер го промени имиџот (фото)

ените воздивнуваа по него додека беше дел од актеркста екипа на „Величествениот“, па мустаќите на Бурак Озџивит станаа негов заштитен знак. Сега, турскиот заводник го промени својот стајлинг. Популарниот актер својот шарм и уба...
Гоца Тржан
Дара Бубамара
 
 Забава
Ив Паркер

Момчето ја остави затоа што ослабела 68 килограми

7-годишната Ив Паркер не ни сфатила дека била во врска со човек „опседнат со дебели жени“ се додека не ослабела. Кога имала 158 килограми момчето ја запросило, а кога ја намалила килажата на 90 килограми, тој ја оставил. „Бев о...
Научниците ја решија мистеријата на дискот стар 4.000 години
Пријателки
 
 Култура
Концерт на Филхармонијата со вилонистот Владимир Костов

Концерт на Филхармонијата со вилонистот Владимир Костов

акедонската филхармонија вечер ќе одржи концерт насловен „Минимализам и месечина“, на кој ќе настапи афирмираниот виолинист Владимир Костов под диригентство на Урош Лајовиц од Словенија. Првпат во Македонија ќе биде изведен прв...
Изложба на скулптури од Александар Ефтимовски
мала станица
 
 Life Style
Вафли

Оригинален рецепт за белгиски вафли

елгиските вафли лесно и брзо се подготвуваат, а се неворојатно вкусни … Потребно е: 1 кесичка сув квасец 1/3 чаша (од 250 мл) топло млеко 1 лажиче шеќер прстофат сол 2 чаши брашно 3 јајца на собна температура 1/4 чаша пут...
Чизмите на Викторија Бекам и Кејт Мос
Какао
 
 Спорт
suarez

Мајстор: Луис Суарез со „докторска“ асистенција до Пике

ругвајскиот ас од редовите на Барселона, Луис Суарез беше еден од креаторите на погодокот за гигантот во Суперкупот на Каталонија. Тој феноменално асистираше до Пике кој ја начна мрежата на Еспањол и донесе водство на Барселона...
dolega
bancu
 
 Интервју
Каролина Гочева

Интервју со Каролина Гочева: Модните експерименти би направиле да го изгубам сопственото јас

реку проектот „Македонско девојче“ публиката имаше можност да ја запознае во едно сосема поинакво светло. Урбаната и тренди девојка со ултра популарни поп песни пред пет години музички се насочи кон македонските музички корени ...
Тијана Дапчевиќ
Јелена Розга