Слушај Online

симни бесплатно!

 
Избор на уредникот
 • брусница

  Здрави намирници преполни со калории

  Често се тешиме дека јадеме здраво кога во раце ќе земеме јогурт или сушени брусница, но тоа се намирници преполни со калории. Здравата исхрана не е толку едноставна како што можеби звучи, затоа што постојат намирници кои се ви...
 • туширање

  Ослободете се од целулитот само со туширање

  Се туширате секој ден, а не знаете дека на тој начин можете да се ослободите од целулитот. Контрасното тушорање, познато како наизменично туширање често се користи за детоксикација. Кога се туширате со топла вода, крвните садов...
 • Новак Џоковиќ

  Диетата со која Новак Ѓоковиќ ја освои планетата

  Исхраната без глутен е една од најактуелните во светот. Генерално, ова е тераписка диета, направена за пациентите кај кои е дијагностицирано пореметување на апсорпција на глутен или за луѓе кај кои е забележана нетолеранција на...
 • Мобилен телефон

  Еве како да го онеспособите мобилниот ако некој ви го украде!

  Ако некој ви го украде мобилниот, на ум треба да имате неколку работи. Првенствено, случајот пријавете го во полиција како би се обиделе да го лоцираат украдениот уред. Освен тоа, тоа што може да го направите сами е да го заклу...
 
 Show Bizz
Филип Јордановски

Уште еден македонски пејач рипна во тавче (фото)

Македонскиот пејач Филип Јордановски да му стави крај на ергенскиот живот. Тој за својот 29. роденден си посакал една желба… А со едно „да“ неговата желба станала реалност, пишува порталот Република. Тој пред два дена на романт...
Ријана
Елена Петреска
 
 Забава
Фустан

ПОРАКАТА Е ЈАСНА: Повеќе не е важно каква боја е фустанот

После светската дебата дали еден фустан е црно-син или златно-бел, после откритието дека првата опција е одговорот, а потоа и сознанието дека модната куќа, производителот на фустанот, има модел и во другата комбинација, најчудн...
Виена
Секс во музеј
 
 Култура
Шести вечери на женски права

Шести вечери на женски права

Во рамки на шестото издание на манифестацијата „Вечери на женски права”, вечер во градското кино Милениум и Културно-информативниот центар ќе биде отворена изложба, ќе биде прикажана проекција на документарен филмови и ќе...
Групна изложба „Неискажаните приказни на суперхероите 2“
Македонската филхармонија со „Петре и волкот“ гостува во велешкиот театар
 
 Life Style
брусница

Здрави намирници преполни со калории

Често се тешиме дека јадеме здраво кога во раце ќе земеме јогурт или сушени брусница, но тоа се намирници преполни со калории. Здравата исхрана не е толку едноставна како што можеби звучи, затоа што постојат намирници кои се ви...
?????????
Плус сајз модели
 
 Спорт
dahan

Крај на кариерата за млад израелски фудбалер

Израелскиот фудбалер Рафи Дахан ја заврши професионалната кариера на само 25. години. Пред точно една година Шпанецот Рубен Рајос после еден крвнички старт му ја скрши ногата на Дахан. Денеска произлегоа информации дека токму п...
joka
925493_640
 
 Интервју
Владо Георгиев

Владо Георгиев: Во Скопје може ќе запознаам македонка па целата приказна ќе добие смисла

По цели 10 години, Владо Георгиев конечно ги носи своите стари и нови хитови на грандиозна сцена во Скопје. На 14 февруари, денот на љубовта и виното ќе биде одбележан во спортскиот центар „Борис Трајковски “со концерт на Георг...
Тони Цетински
Каролина Гочева